هوشمندسازی و اتوماسیون

ما برای مشکلات شما ایده داریم!

هوشمندسازی و اتوماسیون


اتوماسیون عبارت است از به کار بردن ماشین آلات برای انجام کاری که زمانی توسط انسان انجام می‌شده است، یا کاری که دیگر انجام دادن آن توسط انسان امکان پذیر نیست. بنابراین عبارت مکانیزاسیون معمولا برای اشاره به جایگزین کردن کار انسانی با ماشین استفاده می‌شود. اتوماسیون به صورت کلی به مفهوم هماهنگی و یکپارچه سازی ماشین آلات برای انجام دادن یک وظیفه به صورت خودگردان(خودکار، بدون دخالت انسان،) است. اتوماسیون باعث انقلابی در بخش های مختلف زندگی بشر شده است و به ندرت می‌توان بخشی را یافت که از این لحاظ دچار تغییر و تحول نشده باشد.
به صورت کلی، هوشمندسازی و اتوماسیون صنعتی را می‌توان به عنوان تکنولوژی تعریف کرد که برای اطمینان یافتن از صحت انجام یک دستورالعمل، فرآیندی را از طریق دستورات برنامه‌ریزی شده بوسیله کنترل فیدبک اتوماتیک انجام می‌دهد. سیستم حاصل از چنین فرآیندی قادر خواهد بود تا دستوری را بدون دخالت انسان و با صحبت بالایی انجام دهد. پیشرفت و گسترش این تکنولوژی به صورت فزاینده‌ای به استفاده از کامپیوتر و تکنولوژی‌های وابسته به آن مرتبط است. در نتیجه، سیستم‌های اتوماسیون به صورت قابل ملاحظه‌ای پیچیده شدند. سیستم‌های پیچیده یک سطح جدید از توانایی عملکردی را در بسیاری از بخش ها برای ما فراهم کردند که قادریم در بسیاری از بخش‌ها فعالیت‌هایی فراتر از توانایی انسان را انجام دهیم.
تکنولوژی هوشمندسازی و اتوماسیون صنعتی به حدی از بلوغ رسیده است که تعدادی از تکنولوژی‌های حاضر به واسطه این تکنولوژی وجود آمده‌اند.رباتیک یکی از این تکنولوژی‌ها می‌باشد که به صورت خاص یکی از بخش‌های اتوماسیون است که دستگاه اتوماتیک شده فرآیند مشخصی را همانند یا براساس الگوهای انسانی انجام می‌دهد. یکی از معروف‌ترین و بارزترین مشخصه انسانی ربات‌های صنعتی مدرن بازوی رباتیک است که در تمامی کارخانه‌های ماشین سازی وجود دارد. بازوی رباتیک می‌تواند برنامه ریزی شود تا در یک ترتیب مشخص کار مفیدی را انجام دهد مانند بارگذاری یا برداشتن قطعه در طول خطوط تولید بخش های مختلف اتومبیل در خطوط مونتاژ. همانطور که از این مثال مشخص است بازوی رباتیک برای جایگزینی نیروی کار انسانی در خطوط تولید استفاده شده است.
بنابراین اتوماسیون را می‌توان به استفاده از سیستم‌های کنترلی و تکنولوژی‌های اطلاعاتی برای کاهش نیاز به انسان برای تولید وسایل و ارائه خدمات در محیط کاری بیان کرد. در افق صنعتی سازی، اتوماسیون گامی در کنار مکانیزاسیون می‌باشد.
با استفاده از لینک ارتباط با ما متقاضیان مشاوره می توانند درخواست خود را ثبت نمایند.

responsive

« راه اندازی کسب و کار موفق با خبرگان و تسهیل گران فرایند کارآفرینی و کسب و کار ناب»علاقمندان به علم کارآفرینی و مدیریت کسب و کار با تسهیل گری و تیم سرمایه انسانی خبرگان مرکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی نوآوران خلاق پارسی(با مجوز رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی) در مسیر ایجاد کسب و کار ، پایدار ، موفق و دارای نرخ رشد براساس سنجش شاخص های کمی و کیفی کارآفرینی قدم بگذارید. افتخار ماست که در طول مسیر شما را همکاری و تا رسیدن به قله موفقیت مساعدت نماییم.