رشد و توسعه

ما برای مشکلات شما ایده داریم!

افزايش و رشد شاخص‌هاى اقتصاد کلان نظير توليد ناخالص ملى و يا درآمد سرانه طى يک دوره زمانى (يک سال) را رشد اقتصادى مى‌نامند. ليکن مفهوم توسعه بسيار فراتر از مفهوم رشد مى‌باشد.
توسعه فرآيندى است که طى آن ظرفيت‌هاى توليدى و خدماتى يک جامعه، با به‌کارگيري، گسترش و درون‌زا نمودن دست‌آوردهاى مدرن علمي-فنى افزايش يافته و ضمن بازتوزيع اصولى و منطقى ثروت ملى بين اقشار و گروه‌هاى مختلف، پديده‌هاى نامطلوب اجتماعى (نظير فقر و محروميت، بى‌سوادي، بى‌کاري، بى‌خانماني، بزهکارى و...) را به حداقل ممکن کاهش دهد.
فرآيند توسعه در هر جامعه اولاً روندى طولانى است؛ ثانياً عملى آگاهانه و هدفمند مى‌باشد که براساس برنامه‌ريزى دقيق و همه جانبه تحقق مى‌پذيرد.
توسعه در عين حال بايد خوداتکائى محيط زيست و سازگار با خصوصيات اقليمى و جغرافيائى طراحى و به مورد اجراء نهاده شود.
با توجه به اينکه در سطح سازمان‌ها و در سطح ملي، مهم‌ترين عامل، منابع انسانى مى‌باشد لذا عامل انسانى هم موتور محرکه توسعه و هم ‌مهم‌ترين و اصلى‌ترين هدف توسعه محسوب مى‌شود.
با استفاده از لینک ارتباط با ما متقاضیان مشاوره می توانند درخواست خود را ثبت نمایند.

responsive

« راه اندازی کسب و کار موفق با خبرگان و تسهیل گران فرایند کارآفرینی و کسب و کار ناب»علاقمندان به علم کارآفرینی و مدیریت کسب و کار با تسهیل گری و تیم سرمایه انسانی خبرگان مرکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی نوآوران خلاق پارسی(با مجوز رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی) در مسیر ایجاد کسب و کار ، پایدار ، موفق و دارای نرخ رشد براساس سنجش شاخص های کمی و کیفی کارآفرینی قدم بگذارید. افتخار ماست که در طول مسیر شما را همکاری و تا رسیدن به قله موفقیت مساعدت نماییم.